PODPORA UŽIVATELŮ inf. systému

 

NASTAVENÍ PRO EL. POŠTU

Pro schránky s adresami @skolyjm.cz, @orgman.info, @ic1.cz a @vranovskaplaz.cz

E-mail: Přihlášení k el. poště pro registrované uživatele - www.webmail.forpsi.com (práce s maily je obdobná jako na "Seznamu")

Stahování zpráv: POP3 - pop3.forpsi.com; IMAP - imap.forpsi.com; SMTP - smtp.forpsi.com nebo IP adresa "domovského serveru" který používáte pro připojení k Internetu a odesílání el. pošty.

Adresy @orgman.cz bez označení okresu zůstávají nadále funkkční a zprávy lze přijímat prostřednictvím sběrné schránky @skolyjm.cz, do které je pošta z adresy @orgman.cz automaticky doručována. Žádost o aktivaci sběrné schránky stačí zaslat mailem na adresu podpora@orgman.info (netýká se těch, kteří již schránky s adresami @skolyjm.cz nebo @ic1.cz užívají). Přístup k el. poště je přes webový prohlížeč a funkční je i POP3 a IMAP při výše uvedeném nastavení.

Kapacita schránek je 1 GB. Po překročení této kapacity může dojít k zablokování schránky, proto doporučujeme nenechávat ve schránce starou poštu. Z "koše" jsou automaticky mazány zprávy starší 30 dnů. 

 

 

NASTAVENÍ PRO WEB

WWW stránky s ikonou jsou optimalizovány pro většinu webových prohlížečů, tabletů i chytrých mobilních telefonů. Informační www stránky jako je tato jsou upraveny tak aby šly snadno vytisknout jako jednostránkový dokument nebo informační leták. Nastavíte-li okraje pro tisk 15 mm zabere vytištěná webová stránka odpovídající počet stran formátu A4. Podrobnosti viz www.orgman.info/internet.

FTP přístup pro editaci webů hostujících na serverech "SIS Znojmo" je Hostitelský server "orgman.net". Pro ostatní uživatele dle nastavení webhostingu.

 

 

POSTUP PŘI ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

1. Přečtěte si odpovědi na časté dotazy na www.orgman.info/dotazy.

2. Zkontrolujte uživatelské nastavení na www.orgman.info/podpora.

3. Teprve pak kontaktujte správu systému - podpora@orgman.info.

Vzdálená správa počítače je možná po domluvě. Pro tuto činnost je třeba stáhnout a instalovat program uložený zde.